Заклад дошкільної освіти
(ясла - садок)
комбінованого типу №162 "Ведмедик"
 Запорізької міської ради 
 
Шановні батьки! З 1 вересня 2022 року освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється у дистанційному режимі. Заняття проводяться в онлайн-режимі на платформі ZOOM (посилання розміщуються у батьківських Viber-групах), на сайті ЗДО «Дистанційна освіта»,

Сторінка керівника

Головна ⇒  Сторінка керівника ⇒ Інклюзивна освіта


 "ІНКЛЮЗИВНА ОСВІТА: шляхи впровадження"

Із журналу "Дошкільне виховання №12/2013"

Сьогодні проблемам включення дітей з особливими потребами до соціального життя й загальноосвітнього простору приділяється особлива увага. Так, на Всеукраїнській конференції, організованій МОН України ("ДВ", 2013, №6), впровадження інклюзивної освіти визначено як одне з важливих завдань. Водночас реалізувати його у нинішніх умовах непросто. На допомогу керівникам і педагогам подаємо своєрідний алгоритм уведення інклюзивної практики в роботу дитсадка…

    Інклюзивна освіта передбачає особистісно орієнтовані підходи, методи навчання для кожної дитини з урахуванням її особливостей, здібностей, психофізіологічних порушень. Це — гнучка система, де враховуються потреби всіх дітей, не тільки з проблемами розвитку, а й різних етнічних, соціальних груп, різної статі, віку. Система навчання підлаштовується під дитину, а не дитина під систему, тож переваги дістають усі вихованці. Діти з особливими потребами можуть перебувати в групі повний час або частково, навчаючись з підтримкою і за індивідуальним навчальним планом… Читати далі…



"ІНКЛЮЗИВНА ПРАКТИКА В ДИТСАДКУ: організаційна модель"

  Із журналу "Дошкільне виховання №2/2014"

       Наступним кроком після розробки своєрідного  алгоритму уведення інклюзивної практики в роботу дитсадка є власне організація освітнього процесу сучасного дитсадка.

      Інклюзивний  освітній  простір  створюється  з  метою охоплення  варіа-тивними формами навчання і виховання дітей з різними стартовими можливостями. Для дітей, що з якихось причин не можуть відвідувати дошкільну групу в режимі повного дня, існує система структурних підрозділів — таких, як Центр ігрової підтримки розвитку,  Консалтинговий центр, Лекотека, Служба ранньої допомоги, група розвитку "Особлива дитина"… Читати далі…


Анимация бабочка Звіт директора за 2017 — 2018 н. рік
Анимация бабочка Звіт директора за 2016 — 2017 н. рік
Анимация бабочка Пам'ятка для батьків
Анимация бабочка Умови прийому до ЗДО

 

Головна ⇒  Сторінка керівника ⇒  Умови прийому

Правила прийому дітей до закладу дошкільної освіти

 

   З метою забезпечення виконання норми статті 39-1 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», наказу Міністерства охорони здоров’я України від 26.01.2018 №157 «Про внесення змін до деяких наказів Міністерства охорони здоров’я України», листа Міністерства охорони здоров’я України від 29.03.2018 № 111-01/89 «Міністерству освіти і науки України» управління освіти і науки відкликає лист 06.03.2018 № 03-14-365 «Щодо зарахування дітей до закладу дошкільної освіти».

  Разом з тим інформуємо, що відповідно до Положенням про дошкільний навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.03.2003 № 305 (зі змінами) (далі – Положення) прийом дітей до закладу дошкільної освіти здійснюється   директором. 

 Прийом дітей проводиться на основі поданих документів:

заяви батьків або осіб, які їх замінюють,

свідоцтва про народження дитини,

документів, що підтверджують пільгу на позачергове або першочергове зарахування дитини до закладу,

медичної довідки про стан здоров’я дитини з висновком лікаря, що дитина може відвідувати заклад дошкільної освіти,

довідка про проведені щеплення, зазначені у формі первинної облікової документації №063/о «Карта профілактичних щеплень».

   Зарахування та прийом до закладу дошкільної освіти дітей, батьки яких відмовляються від щеплень, або ж якщо профілактичні щеплення дітям проведено з порушенням установлених строків у зв'язку з медичними протипоказаннями, вирішується лікарсько-консультативною комісією при закладі охорони здоров'я, про що надається відповідний висновок.

   Зарахування дітей на підставі інших документів та черги у електронній реєстрації зазначеним Положенням не передбачено.

    Відповідно до пункту 10 Положення формування новостворених груп здійснюється наприкінці оздоровчого періоду (серпень). Отже, новостворені групи закладів дошкільної освіти мають бути сформовані до 01 вересня поточного року, відповідно до поданих батьками заяв.

 

Першочерговий прийом дітей до дошкільних навчальних закладів

Інформуємо, що позачергово зараховуються:

Коментар:

Відповідно до частини 2 статті 11 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11.07.2001 № 2628-III (далі — Закон № 2628) дошкільний навчальний заклад задовольняє потреби громадян відповідної території в здобутті дошкільної освіти. Фактично ця норма дає право на першочергове приймання до дошкільного навчального закладу тих дітей, які мешкають на території, яку обслуговує дошкільний навчальний заклад

Окрім того, Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28.02.1991 № 796-XII (далі — Закон № 796) пільги на позачергове обов’язкове забезпечення місцями у дошкільних закладах освіти незалежно від відомчої підпорядкованості надано:

  •  дітям осіб, віднесених до категорії 1 осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (п. 17 ч. 1 ст. 20);
  •  дітям, зазначеним у статті 27 Закону № 796, яким встановлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою (п. 2 ч. 3 ст. 30).

Для оформлення дитини в дошкільний заклад необхідно:

  •  Пройти медичний огляд:

Всі дані про проходження огляду мають бути зафіксовані в медичній картці (зразок картки надає старша медична сестра дошкільного закладу, та надає консультацію про правильність проходження оглядів)

Неодмінною умовою для вступу дитини в дошкільний навчальний заклад будь-якого типу має бути наявність у дитини профілактичних щеплень.

Відповідно до ст.15 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» від 6 квітня 2000 року №1645-111 дітям, які  не отримали щеплень згідно з календарем щеплень, відвідування дошкільного навчального закладу не дозволяється.

 

                    …Детальніше читайте на сторінці "Яких лікарів необхідно пройти перед дитячим садком?"… 

 

Анимация бабочка Звіт директора за 2017 — 2018 н. рік
Анимация бабочка Звіт директора за 2016 — 2017 н. рік
Анимация бабочка Пам'ятка для батьків
Анимация бабочка Інклюзивна освіта: шляхи впровадження.
 

 

Пам'ятка для батьків, 
дитина яких уперше піде до дитячого садочка

 

  • Сформуйте у себе ставлення до дитячого садочка, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підготовку.

  • Уникайте будь-яких негативних розмов у сім'ї про дитячий садочок у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негативне ставлення до відвідування дитячого садочка.

  • Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім'ї.

  • Заздалегідь потурбуйтесь, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближений до розпорядку дня дитячого садочка (ранній підйом, час денного сну, прийом їжі, прогулянки).

  • Ознайомтесь з режимом харчування та меню дитячого садочка.

  • Навчайте дитину їсти не перетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку.

  • Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до туалету.

  • Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.

  • Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку збирати, розбирати.

  • Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.

  • Пограйтесь вдома у дитячий садок з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.

  • Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватись з іншими дітьми.

  • Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.

  • Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.

  • Повідомте старшу медичну сестру, вихователів про стан здоров'я вашої дитини.

  • Проконтролюйте, аби початок відвідування дитячого садка не збігався з епікризними термінами: 1 рік 3 місяці,  1 рік 6 місяців,  1 рік 9 місяців,  2 роки,  2 роки 3 місяці, 2 роки 6 місяців, 2 роки 9 місяців, 3 роки.

  • Дайте дитині до садочка улюблену іграшку.

  • Не залишайте дитину одну і надовго в перші дні відвідування дитячого садочка. 

Дослухайтесь до порад вихователя!!!

 

Анимация бабочка Звіт директора за 2017 — 2018 н. рік
Анимация бабочка Звіт директора за 2016 — 2017 н. рік
Анимация бабочка Умови прийому до ЗДО
Анимация бабочка Інклюзивна освіта: шляхи впровадження.