Заклад дошкільної освіти
(ясла - садок)
комбінованого типу №162 "Ведмедик"
 Запорізької міської ради 
 
Шановні батьки! З 1 вересня 2022 року освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється у дистанційному режимі. Заняття проводяться в онлайн-режимі на платформі ZOOM (посилання розміщуються у батьківських Viber-групах), на сайті ЗДО «Дистанційна освіта»,

Головна ⇒ Поради спеціалістів ⇒ Сторінка  фізрука

ВАС ВІТАЄ

Інструктор з фізичної культури 

Архипов Данило Олександрович

YouTube канал :https://www.youtube.com/@danysport753/featured


«Я не боюся ще й ще раз повторювати: турбота про

здоров’я – це найважливіша праця вихователя!»

В.О. Сухомлинський


Фізичне виховання повинно збагачувати дітей позитивними емоціями, енергією радості та задоволення – саме таким принципом я керуюсь, плануючи роботу у нашому дошкільному закладі!  

Моїми основними завданнями є:
1) Охорона і зміцнення здоров'я дітей;
2) Всебічний фізичний розвиток та загартовування організму;
3) Розвиток всіх основних рухів (сили, спритності, точності, гнучкості, метання,
стрибків, повзання, катання, ходьби, бігу та ін..)
4) Корекція постави та профілактика хвороб опорно-рухового апарат



Основні форми роботи:
1. Ранкова гімнастика.  

2. Заняття з фізкультури ( 2 р. на тиждень для кожної вікової групи у спортивній залі чи на майданчику — в залежності від погодних умов)

3. Фізкультурно — спортивні свята (2р. на рік для кожної вікової грп)

4. Фізкультурні розваги (1 р. на місяць для кожної вікової групи)

5. Дні здоров’я (1 р. на місяць)

Наша спортивна зала простора і сонячна! Обладнана всім необхідним спортивним інвентарем (м'ячі, обручі, дуги, палиці, прапорці, скакалки та ін.) та спортивним обладнанням (спортивні драбини, похилі та ребристі дошки, доріжки здоров’я, ортопедичні тренажери, футбольні ворота та баскетбольні щити …).

Ігри — медитації для дітей

Біологічні аритмії простежуються не лише в дорослих, а й у дітей, оскільки їх так само торкнулися прискорений темп життя і скорочення періодів відпочинку протягом дня. Діти зі слабкою нервовою системою можуть бути збуджені просто від того, що їхні психологічні та соматичні реакції відстають від загального ритму життя колективу групи дитсадка. Тому психологи радять вводити вправи на розслаблення у повсякденне життя дошкільнят. Найкраще малюки сприймають ігри-медитації, що активізують позитивні емоції, гармонізуються з внутрішнім світом дитини, створюють відчуття душевного комфорту і формують перші навички психічної саморегуляції.

Медитаційні вправи численні й різноманітні. Медитація на квітку, музику, сонце, дощ… Тематика довільна, але така гра обов’язково має зачіпати кращі людські почуття—добро, милосердя, щирість, терпля­чість тощо. Більшість вправ потребує того, щоб дитина спершу навчилася певний час перебувати у нерушній позі, але деякі вправи вимагають певних рухів. Наприклад, в одному випадкові діти можуть уважно роздивлятися якийсь предмет, в іншому—із заплю­щеними очима повторювати за вихователем слова або просто слухати, як шумить вітер у гілках дерев, як співають пташки,..

Читати далі…

Дуже часто наші дітки мають проблеми із носиками: нежить, риніти … Як же допомогти малечі? Знову ж таки, за допомоги нескладних вправ ви допоможете своїм діткам позбутися цих неприємностей. Отже:

МАСАЖ ДЛЯ ПОЛІПШЕННЯ НОСОВОГО ДИХАННЯ

* Легкий масаж носа знизу вгору, навколо очей і знову донизу носа (3-5 разів).
* Поплескування пальцями по всьому носику праворуч і ліворуч, потім по чолу і щоках біля носа (3-5 разів)
* Потерти під носиком, по переніссю, підняти кінчик носа пальцями (3-5 разів)
* Зморщивши ніс, зібрати його складками нагору
* Поплескуючи середніми пальцями по ніздрях – видих, легке прогладжування носа знизу нагору – вдих.
* Затиснути праву ніздрю пальчиком і зробити вдих, видихнути лівою ніздрею, затиснувши при цьому праву. Потім зробити навпаки.
* Зігнути руки у ліктях, пальці розвести. Роблячи швидко вдих і видих одночасно згинати та розгинати пальці рук. Вправу виконати 8 разів роблячи по 6 вдихів та видихів. (6 разів швидко вдихнути та видихнути згинаючи пальці – перерва, повторити 8 разів).

ВПРАВИ ДЛЯ ПРОФІЛАКТИКИ ЗАХВОРЮВАНЬ ВЕРХНІХ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ

Вправа 1. Глибоко вдихнути максимально випинаючи живіт, піднімаючи та розширюючи грудну клітку. Зробити 3-4 невеликих видихи.

Вправа 2. Присісти, обхопивши коліна руками, повільно видихати, ніби видавлюючи повітря із себе. На вдих випрямитися. Повторити 4-8 разів.

Вправа3. Сидячи дихати із затримками: вдих – 4 сек, видих – 4сек, пауза – 2 сек. Повторити 10 разів.

Вправа 4. Сидячи зробити глибокий вдих обома ніздрями. Потім праву ніздрю затиснути пальцем і видихнути через ліву. знову вдихнути обома ніздрями, а видихнути лише через праву. Повторити 4-6 разів.

КОМПЛЕКС ВПРАВ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ВТОМИ ОЧЕЙ І КОРОТКОЗОРОСТІ

1. Сидячи, міцно заплющити очі на 3-5 с, потім розплющити на 3-5 с. Повторити 6-8 разів. Вправи зміцнюють м`язи повік, сприяють поліпшенню кровообігу і розслабленню м`язів очей.
2. Сидячи на стільці, швидко моргати протягом 1-2 хвл.Вправа сприяє поліпшенню кровообігу в м`язах очей.
3. Стоячи, дивитись прямо перед собою 2-3с, поставити палець правої руки посередині лінії обличчя на відстані 25 – 30 см від очей, перенести погляд на кінець пальця. дивлячись на нього 3-5с, опустити руки. Повторити 10 – 12 разів. Вправа сприяє відновленню сил, полегшує роботу очей на близькій відстані.
4. Сидячи, закрити повіки, проводити їх масаж за допомогою колових рухів пальців протягом 1 хвл. Вправа розслаблює м`язи і поліпшує кровообіг.
5. Сидячи, дивитися на кінець пальця витягнутої вперед руки, розміщений посередині лінії обличчя. Повільно наближати палець, не зводячи з нього очей до тих пір, доки він почне “двоїтися”. Повторити 6-8 разів. Вправа полегшує роботу очей на близькій відстані.
6. Стоячи, поставити палець правої руки посередині лінії обличчя на відстані 25-30 см від очей. Дивитися на кінець пальця 3-5 с; прикрити долонею лівої руки ліве око на 3-5с; поставити палець лівої руки на середину лінії обличчя на на відстані 25-30 см від очей. Дивитися на кінець пальця 3-5 с; прикрити долонею правої руки праве око на 3-5с. Повторити 5-6 разів. Вправи зміцнюють м`язи очей.
7. Сидячи, трьома пальцями обох рук, легко натискати на верхні повіки впродовж 1-2 хв. Повторити 3-4 рази. Вправа поліпшує циркуляцію внутрішньої рідини.

Абетка для батьків      

Однією із форм розвитку рухової активності у дітей – є туристична діяльність, а виконання рухів на свіжому повітрі у лісі, біля води має не тільки велике оздоровче значення та загартовуючий вплив на організм, але й викликає у дітей масу позитивних емоцій.
Під час виконання вправ, проведення рухливих ігор на природі, створюється надзвичайно сприятливі умови не тільки для вироблення у дітей міцних рухових навичок, а й уміння використовувати їх у різних життєвих ситуаціях. Звичайно, грати у рухлві ігри і займатися фізкультурою зручніше на відкритому просторі, бо рухі дітей стають більш розкутими. Природа створює таку різноманітність умов, що одні і ті самі дії можна використовувати у різних варіантах. Це має велике значення для підвищення якості основних рухів, закріплення і вдосконалення правильних їхніх форм. Весна. літо, осінь найсприятливіша пора для рухливих ігор на природі. І саме тому, підбираючи для дітей ігрові завдання, можна домагтися значного фізичного навантаження та закріплення основних рухів. Варіантів може бути багато, залежно від умов довкілля, складу групи дошкільників, фантазії вихователів. добирати та ускладнювати ігри потрібно з урахуванням віку, підготовленності, індивідуальних особливостей, зацікавленності дітей тими чи іншими видами рухів. Нижче наводимо рухливі ігри, які можна використовувати під час проведення походів, екскурсій, прогулянок на природі.

Читати далі….

Загальні поради батькам:

Здорова сім’я, в ній здорова дитина —
Щасливий взірець майбуття України.
І варто батькам все життя пам’ятати:
Від вас особисто залежить багато.
Отож не шкодуйте ні часу, ні сили,
Щоб дужим зростало дитя ваше миле!
Бо так було завжди: від віку й донині,
Сім’я – берегиня здоров’я дитини!

• Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
• Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
• Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьба, біг, стрибки, вправи з м'ячем, лазіння, повзання…
• Грайте з нею в рухливі та спортивні ігри;
• Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що
організовуються дошкільним закладом;
• Катайтеся разом на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на
скакалці.
Не зважайте на насмішкуваті погляди перехожих, адже вони тільки заздрять вам і вашій дитині!

12.09.2019 рік   Правила загартуванняїх дотримання в різних умовах               

Щоб бути витривалим, мати міцне здоров'я, не бо­ятися застуди і хвороб, треба загартовуватися.

Існує така притча:

У Давньому Римі в холодний день тепло одяг­нений юнак зустрів старого воїна. На воїні була лише натільна пов'язка.

— Як ти, старий, не змерз у такий холод? — запитав юнак.

— Але ж ти не закриваєш обличчя?— відповів воїн.

— Та це ж обличчя, воно звикло! — здивувався юнак.

— То уяви собі, що я — весь обличчя, — відповів старий воїн. Об­личчя звикає до холоду, до змін температури. Так має звикнути і все тіло. Потрібне тренування.

— У якому віці найкраще розпочинати загартовування?

Висновок: загартованість потрібна людям будь-якого віку. По­трібна вона і дітям.

Загартовування сонцем

Правило 1. Не перегрівайся!

Правило 2. У перші дні засмагай на сонці не більше 10 хвилин.

Правило 3. Найкраще засмагати до 11 години ранку й після

Правило 4. Захищай голову від сонячних променів.

Загартовування повітрям

Правило 1. Спи з прочиненою кватиркою.

Правило 2. Щоденно гуляй і грайся на свіжому повітрі.

Правило 3. Роби повітряні ванни у літню пору — на вулиці, взимку — в кімнаті, відкривши кватирку.

Правило 4. Одягайся за погодою — не перегрівай свій організм теплим одягом.

Загартовування водою

Правило 1. Обтирай тулуб змоченими у воді руками, а потім енергійно розітри шкіру рушником до відчуття приємної теплоти.

Поступово зменшуй температуру води від 30°С до температури водопровідної.

Правило 2. Найкращий час для загартовування водою — ранок, після фізичної зарядки.

Через місяць від регулярного обтирання переходь до обливань. При загальному обливанні голову залишай сухою.

Правило 3. Для загартовування водою використовуй душ. Спо­чатку температура води повинна бути 36 °С, а потім її поступово зни­жують до 20-15 °С. Тривалість процесу — 1-3 хв.

Правило 4. Чудовий вид загартовування — холодні ванни для ніг. Найкращий час — перед сном. Спочатку вода повинна бути комфортно прохолодною, а потім доцільно поступово знижувати її температуру до 12 °С. Тривалість процедури — 1-2 хв. Ноги витирай, а потім розтирай шкіру стоп до почервоніння й відчуття тепла.

Правило 5. Влітку купайся і плавай у штучних і природних во­доймах.

Правило 3. Для загартовування водою використовуй душ. Спо­чатку температура води повинна бути 36 °С, а потім її поступово зни­жують до 20-15 °С. Тривалість процесу — 1-3 хв.

Правило 4. Чудовий вид загартовування — холодні ванни для ніг. Найкращий час — перед сном. Спочатку вода повинна бути комфортно прохолодною, а потім доцільно поступово знижувати її температуру до 12 °С. Тривалість процедури — 1-2 хв. Ноги витирай, а потім розтирай шкіру стоп до почервоніння й відчуття тепла.



«ХАТХА-ЙОГА ДЛЯ ДІТЕЙ»

Хатха-йога – система самовдосконалення, шлях до внутрішньої гармонії. Практика розвитку свідомості, духу і особистості через фізичне вдосконалення тіла.

Дитяча йога – це особливий простір, де діти вчаться не лише виконувати фізичні вправи, вони вчаться довіряти своїм можливостям і проводити час в атмосфері гри і задоволення, а не в боротьбі за досягнення.

Дитяча йога – один з кращих способів турботи про свою дитину. Йога для дітей – це добре продумана система зміцнення молодого організму, заснована на багаторічній практиці.

Заняття йогою допоможуть Вам: Підвищити м’язевий тонус і гнучкість, зняти нервово-м’язеве напруження, розкрити духовний потенціал. Навчання дітей елементів йоги починаємо з вправ (асани), що сприяють: зміцненню «черевного дихання», м’язів шиї, вмінню тримати рівновагу, розвитку грудної клітки і плечового пояса; потім переходимо до вправ на зміцнення м’язів тулуба та ніг; зміцненню дисків хребта і органів травлення; очищенню кишечника; поліпшенню роботи шлунку; завершуємо вправами на зміцнення нервової системи, суглобів стопи.

Дуже важливо під час занять дитячою йогою дотримуватися правильності дихання та вміння розслаблятися (релаксація) .

Пропоную декілька вправ з хатха- йоги:

— «Цупкий паросток» – Врикмасана.

В.п. — о.с. зігнути праву ногу в коліні і притиснути стопу до внутрішньої сторони лівого бедра, руки витягнути вгору. Утриматись 30 с.

— «Мох над підсніжником» – Шванасана.

В.п стійка на високих чотирьох. Утриматись 30 с.

— «Підсніжник ховається від вітру» – Халасана.

В.п. лежачи на спині, закинути ноги за голову. Затриматись на 30 с.

— «Підсніжник тягнеться до сонця» – Сарвасангасана.

В.п. лежачи на спині тулуб підняти вгору, натягнути носочки, руками підперти тулуб. Утриматись 30 с.

— «Легкий вітерець розхитує квіточку» – Дханурасана.

В.п. лежачи на животі, руками взятись за ступні ніг. Утриматись 30 с.