Заклад дошкільної освіти
(ясла - садок)
комбінованого типу №162 "Ведмедик"
 Запорізької міської ради 
 
Шановні батьки! З 1 вересня 2022 року освітній процес у закладі дошкільної освіти здійснюється у дистанційному режимі. Заняття проводяться в онлайн-режимі на платформі ZOOM (посилання розміщуються у батьківських Viber-групах), на сайті ЗДО «Дистанційна освіта»,

Головна ⇒ Про нас ⇒  Історія закладу

      СТОРІНКАМИ ІСТОРІЇ

         Історія дошкільного закладу

  На початку 60-х рр. 20 століття розвернулося активне будівництво в м. Запоріжжі, найбільше будівництво велося в районі колишнього селища Вознесенівка. Тут, на високому горбі, став складатися центр міста. В 1963 році керівництвом міста було ухвалено рішення побудувати перший і єдиний в місті панельний дитячий садок за проектом Харківського інституту. І ось на Вознесенівській гірці закипіла робота. Після активного періоду будівництва в 1964 році дошкільний заклад було відкрито.

   «Ведмедик» прийняв 400 веселих і кмітливих хлопчиків і дівчаток від 4-х місяців до 7 років. В дошкільному закладі були створені оптимальні для того періоду часу умови для всебічного розвитку дітей і підготовки їх до навчання в школі. 80% педагогів мали вищу освіту. Щорічно дошкільний заклад приймав 400-450 вихованців. Колектив налічував 65 чоловік. В 1978 році починається перший в історії дитячого закладу «Ведмедик» капітальний ремонт. Результатом будівництва стали нові, затишні спальні — замість відкритих всім вітрам і снігам терас, відремонтований дах — замість зелених калюж на стелі, оновлення інтер'єру.

   В період Ренесансу в ДНЗ гостро встала проблема кваліфікованих кадрів. В цей період на першому плані було навчання своїх же співробітників в середньо — спеціальних і вищих закладах. Дитячий садок перетворився на «школу» отримання або вдосконалення професії. Всього за 50 річну історію дошкільного закладу було навчено 68 педагогів. В цьому періоді в дошкільному закладі почали складатися свої традиції. Однієї з таких традицій сталі зустрічі з ветеранами, солдатами Озброєних сил, екскурсії до пам'ятних місць Запоріжжя. З цих зустрічей діти дізнавалися дуже багато про героїчне минуле країни. У 80 х роках відбуваються серйозні метаморфози у внутрішньому вигляді ДНЗ: проводиться повна заміна сантехнічного устаткування на нове сучасне, відкривається перший в районі спортивний зал, око радують шпалери, кахель, лінолеум. Все це приваблює батьків і їх дітей.

   Дитячий сад заповнений на 100%. Функціонує 11 груп, з них 3 — раннього віку.   Удосконалюється освітньо-виховний процес. Зусилля педагогів спрямовані на розумове, моральне, естетичне виховання. На перший план виходить турбота про здоров'я підростаючого покоління. Зростання кількості дітей з позитивною реакцією Манту  зумовлює відкриття груп санаторного типу для дітей з ранніми проявами туберкульозної інфекції. Перша група відкривається в 1989 році, друга — в 1991. На початку 90-х. в країні складна економічна ситуація. Молода Незалежна Україна переживає демографічний спад.

  В дошкільному закладі починається скорочення кількості груп: спочатку залишається 10, потім — 8. Як наслідок — скорочення чисельності співробітників. У великому, колись, колективі залишається 38 чоловік. Але ці люди — ентузіасти своєї справи, однодумці. І тому величезний корабель під назвою «Дитячий садок «Ведмедик» не тільки залишається на плаву, але і гордо несе звання «Кращий в районі».

  Після 1996 року в історії ЗДО наступає новий виток. Відкривається логопедична група для заїкуватих дітей. В 1998 році відкривається перша в місті група для дітей із затримкою психічного розвитку, в 1999 — друга. В 2000 році відділ освіти ухвалює рішення про приведення мережі  ЗДО у відповідність до існуючих стандартів. Замість санаторних груп в дитячому садку відкриваються логопедичні. До 2010 року в ДНЗ функціонувало 8 груп.     

   Влітку 2010 року Верховна Рада України ухвалила Закон, згідно з яким, всі діти 5-ти річного віку повинні отримати дошкільну освіту. У результаті моніторингу потреб батьків у наданні освітніх послуг ми зіткнулися з тим, що не можемо задовольнити запити всіх бажаючих. Для надання рівних стартових можливостей в оволодінні дошкільною освітою дітьми 5-ти річного віку, які проживають в нашому мікрорайоні, в дитячому садку зусиллями адміністрації і батьків була відкрита 9 група, у в 2013 році, у відповідності до Програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року відкривається 10 група для найменших мешканців мікрорайону.

  В даний час в дошкільному закладі функціонує 10 груп, в яких виховуються діти від 1,5 до 7 років. Обліковий склад – 217 чоловік. Колектив ЗДО налічує 60 співробітників. Особлива увага надається дітям з особливими потребами. В п'яти компенсуючих групах з дітьми займаються логопеди, дефектологи, психолог, психоневролог, вихователь з фізичної культури, інструктор ЛФК, музичний керівник. Все чим багатий дошкільний заклад досягнуто кропіткою працею колективу. Людина, яка прийшла до нас вбирає в себе дух творчості, єдності і не хоче покидати колектив, тому текучість кадрів в дошкільному закладі практично відсутня.

Анимация бабочка Як нас знайти ​                                       ÃÂÃÂ½ÃÂ¸ÃÂ¼ÃÂ°Ã‘†Ð¸Ñ бабочка Наш колектив 
Анимация бабочка Правила прийому                                    ÃÂÃÂ½ÃÂ¸ÃÂ¼ÃÂ°Ã‘†Ð¸Ñ бабочка Адміністрація
Анимация бабочка Калейдоскоп досягнень                             ÃÂÃÂ½ÃÂ¸ÃÂ¼ÃÂ°Ã‘†Ð¸Ñ бабочка Структура та органи управління
Анимация бабочка Режим роботи закладу                              Анимация бабочка Мережа груп