Головна ⇒ Наші групи ⇒ Група "Ромашка"


 Група Ромашка

Наша маленька дитяча країна,
з радістю йде сюди кожна дитина
Сто голосів, сто маленьких я —
це "Ромашка" — група моя!

   В групі «Ромашка» ми вчимося правильній мові, навчаємося, граємося, творчо мислимо, розвиваємо фантазію, наповнюємо життя дітей цікавими іграми. Заняття в нашій групі дають змогу дітям навчитися сконцентровувати увагу, стимулювати розвиток пам’яті, знайомити дітей з різними поняттями, удосконалювати дрібну моторику рук, точні рухи пальців, достатньо розвинути окомір, діти отримують психологічну підготовку до школи. Поступово дитина стає більш посидючою і старанною, витриманою і цілеспрямованою, самокритичною і виявляє інтерес до навчання — саме такими якостями повинен володіти майбутній першокласник.
    Намагаємось зробити так, щоб дитина не тільки уміла слухати, а й чути, планувати свій день, розвивати образне і логічне мислення. Ми допомагаємо дитині знайти інтерес до занять, розвиваємо уяву, фантазію та творчі здібності,  поступово розвиваючи у дитині бажання вчитися і отримувати нові знання. Ми з повагою ставимося до кожної дитини її вподобань, адже в нашій групі панує атмосфера тепла та довіри, постійного інтересу. Оточують малюків жваві, яскраві, хвилюючі стосунки, активні дії зі словами, музикою, художньою діяльністю, фізкультурними вправами, казкою, грою.Ми  ромашечки  маленькі,

Ось такі всі  чепурненькі

Вже прийшли в дитячий сад

Всі науки пізнавать

Ромашка — це проста і ніжна квіточка, яка росте усюди: у садочках, у парках та на городі. Навіть інколи зненацька з'явиться посеред шумної міської вулиці, нагадавши перехожим про красу природи.
Кругла серединка квіточки радує око яскраво-жовтим кольором. А прямі пелюстки, які оточують її по колу,біленькі та ніжні-ніжні.
Ромашка, неначе маленьке сонечко, вбране у білі шати, усміхається до всіх навкруги.
Скромна ромашка є щедрою. Вона лікує людей від багатьох хвороб, дарує солодкий нектар. А також наповнює навколишній світ радістю життя!
Так і наші дітки, яких у групі 14, ростуть допитливими і хочуть все знати та вміти. А ми, дорослі, виховуємо так, щоб у кожному дитячому серці залишитивогник пізнання, мислення і добра.

В групі дітям затишно й комфортно, вони почувають себе, як вдома. ВАС ВІТАЮТЬ

Вихователі:

Долина Галина Вікторівна, освіта неповна вища, стаж роботи 50 років.

Глазун Анжела Анатоліївна, освіта вища, стаж роботи 30 років, спеціаліст I  категорії.

Вчитель — логопед

Герасимович Валентина Іванівна,  спеціаліст I  категорії.

Помічник вихователя: Захарченко Валентина СергіївнаПортфоліо групи

ВІК ДІТЕЙ: 5- й рік життя                                    

   НАШ ДЕВІЗ:
      Улітку, наче в казці,
     В садочку і у полі, 
     Цвітуть прекрасні квіти,
     Як подарунок долі.
     В куточку ось дзвіночки
     Гарненькі, наче пташки,
     Ростуть собі тихенько
     Білесенькі ромашки.

Колектив   працює під гаслом:

              Будь обережний!

              Не помились!

              Не нашкодь!

              Будь надією для

                           дитини!

              Знай, чого прагнеш!

              Постійно шукай у дитини скарб у душі!Консультація для батьків: "ЯК ПОДОЛАТИ КРИЗУ 7 РОКІВ?" 

В своєму розвитку дитині доводиться пройти кілька криз. Існує чотири основні кризи – кризи 1 року, 3, 7 і 14 років. Криза 7 років з них вважається самою спокійною, проте це не означає, що потрібно закривати на неї очі, думаючи: «саме пройде». У цей час дитині як ніколи необхідні ваші підтримка і турбота. Почавши вчитися в школі, дитина відчуває себе дорослішою і самостійнішою, у неї з’являється нова відповідальність. Від неї починають вимагати не тільки добре вчитися, а й допомагати по дому, записують на різні гуртки та секції. Тепер те, що робить дитина, стосується не тільки її самої, а й оточуючих. Така різка необхідність дорослішання може викликати дискомфорт і навіть лякати дитину – звідси і криза семи років. Також криза 7 років зумовлена тим, що дитина починає грати нові соціальні ролі. Раніше вона була просто хлопчиком (дівчинкою), сином і онуком (дочкою та онукою), а тепер ще й учень школи, однокласник. Зав’язується перша справжня дружба, і дитині доводиться вчитися бути другом. Тепер дитина – не сама по собі, а частина суспільства. Їй  важлива думка оточуючих, вона вчиться спілкуватися з ними. В залежності від оточення дитини та її місця в ньому формується внутрішня позиція дитини, яка визначає його подальшу поведінку протягом життя.

Під час кризи трьох років дитина усвідомлює себе як окреме «Я». Криза семи років – це усвідомлення свого «Я» як частини суспільства. Якщо раніше дитина свої переживання висловлювала безпосередньо, зараз у неї з’явилося внутрішнє життя. Воно впливає на зовнішнє життя, хоч і побічно. Приховувані переживання обумовлюють основні симптоми кризи 7 років у дітей:

  • Втрата безпосередності. Раніше дитина висловлювала свої бажання і невдоволення прямо, за принципом «Хочу!» Зараз вона думає: а яке значення буде для мене мати те, що я зроблю / скажу? Ось ця думка (хай і неусвідомлена для самої дитини) висловлює втрату безпосередності між бажаннями і діями дитини.
  • Дитина може почати приховувати щось, хитрувати, лукавити, манєрничала. Таким чином, манернічаніє – ще одна ознака кризи семи років.
  • Останній основний симптом кризи 7 років – це симптом «гіркою цукерки». Прагнучи оберігати свій внутрішній світ, дитина буде намагатися приховати від вас, що йому погано. Спроби випитати, що сталося, можуть привести до того, що дитина замкнеться в собі і стане некерованою.

Ще кризу семи років можна визначити за такими ознаками, як низька самооцінка, кривляння, сперечання, загальмованість, упертість, спалахи гніву чи агресії (а може, навпаки – надмірна сором’язливість), підвищена стомлюваність, дратівливість, замкнутість, проблеми з успішністю.

Як подолати кризу 7 років? Головні ваші помічники в цій нелегкій справі – це терпіння, чуйність і любов. Зазвичай в сім років дитину віддають до школи. Однак перш ніж відправляти чадо в перший клас, перевірте рівень його готовності до школи – як психологічної, так і інтелектуальної. Строго вік початку навчання не зафіксовано, тому якщо ви вирішите почекати рік – нічого страшного.

Якщо ви все таки відправили дитину вчитися, дуже важлива правильна адаптація до школи. Намагайтеся привчити дитину до нового режиму дня ще до школи, щоб вона не так втомлювалася в перші тижні. По можливості проведіть дитині невелику екскурсію пошколі – коли буде знати, де що знаходиться, вона відчує себе впевненіше. Спочатку не слід навантажувати дитину секціями, гуртками та репетиторами – спочатку їй потрібно звикнути до школи. Якщо почалися проблеми з навчанням – подумайте про правильної мотивації. Щоб подолати кризу семи років, необхідно розвивати інтелект дитини, однак тверезо оцінюючи його можливості. Читайте книги, казки і вірші, грайте в розвиваючі ігри. До речі, ігри допоможуть дитині навчитися керувати своїми емоціями, це позбавить від кривлянь і манернічанья. Однак не прив’язуйте дитину до себе, нехай якомога більше спілкується з однолітками.

Навчиться поважати дитину. У перший час після початку навчання в школі ваш авторитет в його очах може похитнутися, тому що з’явиться новий авторитет – перша вчителька. Багато батьків роблять поширену помилку, намагаючись «будувати» дитини і забороняючи йому багато речей. Навчіться говорити «так», забороняйте тільки те, що дійсно потрібно заборонити. Заохочуйте самостійність дитини, проте не змушуйте його вести себе, як дорослі.

Запорука успішного подолання кризи 7 років – це ваша увага, любов, доброзичливість і підтримка. Пам’ятайте, що криза семи років – це не патологія, а нормальний перебіг розвитку вашої дитини. Цей непростий етап найлегше подолати разом.

Наші групи